Minerały

Wieki ciągłego wykorzystania tych samych pól uprawnych doprowadziły do tego, że w naszym pożywieniu jest coraz mniej składników odżywczych. Sytuacja pogorszyła się wraz z rozpoczęciem stosowania nawozów sztucznych, które zmuszają rośliny, aby rosły szybciej, bez względu na zasoby składników odżywczych. Gdy w ciele zaczyna brakować minerałów i pierwiastków śladowych, nie może ono wykonywać ważnych życiowo funkcji, albo zostają one ograniczone. Brak jednej lub większej ilości substancji daje o sobie znać zwłaszcza w stanach chorobowych.

W wyniku nienaturalnego uszczuplenia zawartości minerałów w naszej dzisiejszej glebie, a co za tym idzie także w naszych ciałach, koniecznym stało się uzupełnianie niedoborów suplementami. Zasadniczym pytaniem jest jednak to, czy zwykłe minerały sprzedawane w sklepach z odżywkami, albo aptekach są w stanie skutecznie uzupełnić zapasy minerałów w komórkach naszych ciał? Odpowiedź brzmi: Jest to niezwykle mało prawdopodobne!

Otóż masywne cząsteczki mineralne zbite w złożone kompleksy i przyjmowane w formie tabletek do łykania lub rozpuszczone w wodzie, mają zaledwie kilka procent szans (1-5%) na wchłonięcie przez komórki.

Przed nastaniem okresu wyjaławiania gleb, pożywienie pochodzenia roślinnego było naszym najlepszym dostawcą minerałów. Na szczęście istnieje bardzo skuteczny sposób na dostarczanie minerałów o wielkości cząsteczek i z cechami minerałów z roślin. Gdy zostają one odparowane w komorze próżniowej (bez tlenu), minerały te nie mają możliwości utleniania i wiązania się w cząstki złożone. W odparowanej formie, minerały te mogą łatwo wiązać się z oczyszczoną wodą i zostać przyswojone przez komórki organizmu ludzkiego na poziomie nawet do 98-99%.

Zobacz wszystkie | Strony:
 • ConcenTrace Minerals

  Minerały Śladowe

  Minerały jonowe w postaci płynnej. 

  Cena:105.00pln
  Netto:97.22pln(Vat 8%)
 • Koral sproszkowany / 30 saszetek

  Coral_saszetka1.png
  Cena:84.00»67.20pln
  Netto:62.22pln(Vat 8%)
 • Koral sproszkowany / 180 kaps.Polecany

  Coral Calcium 1.png

  Coral Calcium plus 73 minerały śladowe. Ten produkt jest źródłem wapnia w łatwej biodostępnej formie razem z innymi witaminami i minerałami. Nasz koral pozyskiwany jest z raf wokół wyspy Okinawa.

  Cena:58.00»38.70pln
  Netto:35.83pln(Vat 8%)
 • Mumijo (Shilajit)

  Opakowanie poglądowe, może ulec zmianie !

  Mumijo jest minerałem naturalnie występującym w przyrodzie.  Zawiera ok. 30 grup substancji biologicznie czynnych, takich jak:  mikro- i macrocells, białka, aminokwasy, kwasy organiczne i kwasy tłuszczowe, alkaloidy, kumaryny, sterydy, fosfolipidy, witaminy, substancje woskowe i tar, guma, kwasy humusowe itp.

  Cena:28.00»27.00pln
  Netto:21.95pln(Vat 23%)
 • Fytomineral

  113_0.jpg

  Minerały roślinne w postaci płynnej (98% przyswajalności)

  Cena:93.00pln
  Netto:86.11pln(Vat 8%)
Zobacz wszystkie | Strony:
 • Udostępnij na:
 • facebook.com