Muzykoterapia

 

Spróbuj doświadczyć uzdrowienia i transformującej mocy dźwięku dzięki wysublimowanej muzyce.

Terapia dźwiękiem została uznana za skuteczną metodę w zaskakująco wielu przypadkach zdrowotnych, wliczając w to choroby serca, stres, depresje, bezsenność i wiele innych. W dodatku, okazuje się, że muzyka usprawnia przepływ energii w ciele fizycznym i w ciałach subtelnych, prowadząc do stanu głębokiej relaksacji i zdrowienia organizmu.

Dlaczego dźwięk i muzyka wywierają na nas tak ogromne skutki?

Jedna z odpowiedzi uzasadnia to  procesem odprężenia, podczas którego różne czynności cielesne – oddychanie, puls serca i emitoanie fal mózgowych – synchronizują się z częstotliwościami wibracji dźwięków, które odbieramy przez zmysł słuchu. Na przykład, spacer po plaży ma głęboko relaksujące działanie, gdy tylko pozwolimy, aby w rytmy naszego ciała wniknął szelest morskich fal. Podczas słuchania wolnej, odprężającej muzyki Twoje serce naturalnie obniża tętno, oddech staje się głębszy, a fale mózgowe spowalniają – wszystko to ma związek z relaksacją i odzyskiwaniem zdrowia.

 

Zapraszamy do przesłuchania poniższych próbek muzycznych: muzyka relaksacyjna , muzyka medytacyjna.  muzyka do medytacji

 

Zobacz wszystkie | Strony:
Zobacz wszystkie | Strony:
  • Udostępnij na:
  • facebook.com